Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Stockholms Paragames 2014    Utskriftsdatum  04 november 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Spårvägens SF/Nacka HI         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    38.02  1:25.39  2:15.07    3:01.96   
Teo Renlund  1997  Solens IF    40.48  1:28.53  2:19.49    3:07.54   
                     
 
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    32.40  1:09.64  1:48.46    2:26.24   
                     
 
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap    31.44  1:08.16  1:45.42    2:21.31   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    32.52  1:09.54  1:49.59    2:28.04   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap    33.20  1:10.54  1:50.37    2:29.13   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    32.68  1:11.31  1:53.39    2:32.30   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    34.15  1:13.28  1:54.57    2:35.42   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    36.61  1:20.69  2:06.03    2:48.69   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    35.58  1:18.38  2:07.63    2:55.83   
                     
 
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI    59.73  2:03.81  3:11.43    4:16.60   
                     
 
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    48.16  1:42.89  2:40.68    3:36.75   
                     
 
Gren 2, 200m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.07  1:43.36  2:42.54    3:37.26   
Linnéa Nordström  2002  Nacka HI    50.10  1:49.92  2:51.71    3:52.25   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    55.27  2:01.25  3:09.71    4:12.90   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan    57.69  2:04.29  3:13.39    4:16.94   
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI    53.91  2:03.42  3:15.16    4:25.69   
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF    58.53  2:13.04  3:27.43    4:40.01   
                     
 
Gren 2, 200m Free Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.95  2:33.68  3:57.41    5:19.73   
                     
 
Gren 2, 200m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    31.90  1:06.19  1:41.69    2:16.93   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF    36.71  1:20.93  2:06.74    2:50.08   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    45.16  1:35.53  2:27.55    3:15.84   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    44.33  1:34.10  2:26.57    3:17.27   
Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna    45.37  1:36.29  2:30.24    3:20.12   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    45.05  1:35.81  2:27.63    3:20.35   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    47.28  1:39.71  2:34.59    3:27.61   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    47.47  1:46.27  2:44.50    3:41.55   
                     
 
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    1:03.93  2:12.73  3:22.03    4:32.19   
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If    1:07.01  2:26.03  3:49.73    5:13.88   
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If    1:15.01  2:40.09  4:07.04    5:33.64   
                     
 
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Waldstam  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:37.65  3:31.76  5:28.19    7:21.60   
                     
 
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Katrina Nässlander Cruz  1994  Nacka HI    2:13.64  4:36.68  7:01.82    9:16.94  SR 
                     
 
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Hgif Tre Hjärtan    1:41.18  3:39.29  5:35.74    7:24.31   
                     
 
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:46.06  3:46.55  5:47.28    7:43.44   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            42.02   
Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap            48.39   
Mattis Renlund  2001  Solens IF            51.84   
William Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.60   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lundgren  2004  Nacka HI            1:19.44   
Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap            1:31.36   
Ludvig Skoglund  2002  Deje Simsällskap            1:35.88   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hantman  2003  Spårvägen Simförening            1:38.50   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If            38.52   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap            34.46   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            35.83   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            37.98   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap            38.40   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            44.99   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            46.50   
Petter Unander  1993  KFUK-KFUM Kometerna            55.38   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF            1:06.97   
Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF            1:16.95   
10  Linus Löfstrand  1989  Spårvägen Simförening            1:57.22   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mickael Fredriksson  1990  Göteborg Sim            1:00.02   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI            1:07.72   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.93   
Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap            1:07.58   
                     
 
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.03   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Nordström  2002  Nacka HI            54.13   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.53   
Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap            54.81   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            57.71   
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF            57.83   
Agnes Munters  1996  Spårvägen Simförening            1:02.99   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI            1:04.98   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            1:06.09   
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI            1:06.26   
10  Linnéa Winblad  1998  Varbergs HI            1:06.39   
11  Emma Aunes  1996  Spårvägen Simförening            1:12.05   
12  Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan            1:16.99   
13  Emma Westman  2001  Spårvägen Simförening            3:16.51   
Irma Karaametovitch  1998  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:00.54   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:14.22   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Jönsson  1990  Fifh            43.90   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening            41.41   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            35.96   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            49.05   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI            51.21   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            52.01   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF            53.14   
Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF            1:09.63   
Vonny Jonason  1991  Krokoms HIF            1:10.65   
Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF            1:11.86   
Ida Brandt  1984  Varbergs HI            1:13.11   
10  Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:31.45   
11  Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF            1:32.74   
12  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:42.01   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap            1:30.93   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            53.38  SR 
Katrina Nässlander Cruz  1994  Nacka HI            1:16.60   
                     
 
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Hgif Tre Hjärtan            50.78   
                     
 
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    32.25        1:12.88   
                     
 
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    33.63        1:17.84   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    36.52        1:27.05   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    44.22        1:38.66   
                     
 
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.37        1:33.19   
                     
 
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    36.12        1:19.92   
                     
 
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening    39.71        1:26.99   
                     
 
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    56.91        2:06.90   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    1:04.54        2:27.08   
Maria Lamberg  1983  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    38.16        1:20.89   
Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap    43.92        1:27.67   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI            DNS   
Teo Renlund  1997  Solens IF            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap    55.26        2:01.15   
Ludvig Skoglund  2002  Deje Simsällskap    1:22.06        2:53.68   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    31.04        1:04.94   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    29.11        1:00.36   
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If    31.22        1:04.93   
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If    33.38        1:10.37   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap    29.89        1:01.98   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    31.93        1:07.35   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    31.53        1:07.60   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    32.76        1:08.92   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap    32.76        1:08.97   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    35.62        1:15.73   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    37.39        1:18.98   
Johan Hannus  1988  Spårvägen Simförening    41.54        1:27.80   
Petter Unander  1993  KFUK-KFUM Kometerna    49.85        1:48.42   
10  Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF    1:00.73        2:10.94   
11  Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:00.34        2:15.23   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mickael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    58.70        2:05.43   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI    1:25.44        3:01.92   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI    1:00.56        2:06.96   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    45.19        1:36.01   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.92        1:14.68  SR 
Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap    1:07.76        2:27.61   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Axling  1963  Stockholm Dolphins Swim Club    33.95        1:11.65   
                     
 
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.14        1:18.10   
Erik Waldstam  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.42        1:27.62   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.04        1:41.22   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    47.81        1:43.26   
Linnéa Nordström  2002  Nacka HI    50.95        1:50.39   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    53.56        1:53.63   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan    51.47        1:54.76   
Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap    53.49        1:55.74   
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI    56.78        2:03.56   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI    58.39        2:09.24   
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF    1:00.23        2:10.42   
10  Linnéa Winblad  1998  Varbergs HI    1:10.73        2:29.36   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.94        2:34.23   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    31.94        1:07.01   
Malin Jönsson  1990  Fifh    36.65        1:18.76   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    31.02        1:04.39   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF    35.76        1:17.31   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    42.52        1:30.07   
Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna    42.54        1:30.62   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    43.25        1:30.98   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    43.88        1:35.77   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    47.90        1:38.68   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    46.30        1:39.66   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    50.07        1:52.38   
10  Maria Lamberg  1983  Krokoms HIF    53.33        1:58.47   
11  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    57.78        2:17.16   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    44.33        1:34.24   
Katrina Nässlander Cruz  1994  Nacka HI    59.94        2:04.29   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Hgif Tre Hjärtan    43.58        1:32.63   
                     
 
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.68        1:35.92   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Renlund  1997  Solens IF            46.53   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            52.09   
Mattis Renlund  2001  Solens IF            1:00.47   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI            DNS   
William Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap            1:14.35   
Linus Lundgren  2004  Nacka HI            1:57.37   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hantman  2003  Spårvägen Simförening            2:05.45   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            44.43   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            46.21   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            48.69   
Johan Hannus  1988  Spårvägen Simförening            49.74   
Linus Löfstrand  1989  Spårvägen Simförening            1:02.38   
Petter Unander  1993  KFUK-KFUM Kometerna            1:02.84   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI            1:28.50   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            57.21   
                     
 
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If            44.19   
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If            47.18   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            57.72   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.96   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            1:02.53   
Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap            1:02.75   
Linnéa Winblad  1998  Varbergs HI            1:03.87   
Agnes Munters  1996  Spårvägen Simförening            1:09.08   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan            1:18.26   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI            1:24.02   
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI            1:35.92   
Emma Westman  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:26.72   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening            41.24   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF            44.35   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            55.15   
Maria Lamberg  1983  Krokoms HIF            57.82   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF            1:00.48   
Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF            1:03.92   
Vonny Jonason  1991  Krokoms HIF            1:05.67   
Ida Brandt  1984  Varbergs HI            1:07.42   
Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:10.11   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:38.20   
10  Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF            1:39.08   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.45   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    46.30        1:33.97   
Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap    56.52        1:55.58   
William Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.61        2:10.81   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Skoglund  2002  Deje Simsällskap    1:43.89        3:44.33   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    36.87        1:14.62   
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If    40.90        1:25.24   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap    37.46        1:14.62   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    38.34        1:20.17   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    40.14        1:28.24   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:11.59        2:32.49   
Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap    1:13.03        2:29.12   
                     
 
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.36        1:33.82   
Erik Waldstam  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.32        1:45.34   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF    1:03.38        2:10.51   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    1:02.83        2:10.59   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan    1:16.98        2:41.46   
Linnéa Nordström  2002  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.38        2:44.23   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    36.48        1:15.91   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    36.36        1:15.33   
Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna    52.44        1:48.15   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    54.58        1:54.54   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    56.63        1:57.14   
Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:11.18        2:33.78   
Vonny Jonason  1991  Krokoms HIF    1:16.11        2:37.52   
Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:15.27        2:41.60   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:39.99        3:16.35   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:31.72        3:21.80   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap    1:45.23        3:35.98   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    57.24        2:00.74   
Katrina Nässlander Cruz  1994  Nacka HI            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Hgif Tre Hjärtan    50.14        1:43.94   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap            56.04   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            31.93   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap            31.95   
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If            38.47   
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If            39.98   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap            32.54   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            32.96   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            33.80   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            35.30   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap            37.80   
Johan Hannus  1988  Spårvägen Simförening            39.83   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            41.90   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI            1:16.29   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            1:04.04   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Axling  1963  Stockholm Dolphins Swim Club            37.06   
                     
 
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.68   
                     
 
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            36.17   
Malin Jönsson  1990  Fifh            44.76   
                     
 
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening            37.81   
                     
 
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            33.57   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF            49.67   
Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna            50.15   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            50.77   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            55.07   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI            56.06   
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Delfinerna  Solens IF            2:23.91   
  Mattis Renlund  2001      45.32        45.32   
  Teo Renlund  1997      36.94        1:22.26   
  Jacob Sjölander  1986      31.07        1:53.33   
  Rasmus Lindström  1992      30.58        2:23.91   
                     
Mölndals ASS Herrar  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:37.71   
  William Bengtsson  1999      48.35        48.35   
  Eje Olli  1999      38.13        1:26.48   
  Erik Waldstam  1998      38.55        2:05.03   
  Niklas Andersson  1988      32.68        2:37.71   
                     
Späckhuggarna  Solens IF            2:48.01   
  Ellenor Engberg  1982      41.79        41.79   
        43.08        1:24.87   
  Johanna Hasselryd  1982      46.44        2:11.31   
  Linnéa Bäckman  1989      36.70        2:48.01   
                     
Deje SS  Deje Simsällskap            3:40.05   
  Ludvig Skoglund  2002      1:23.76        1:23.76   
  Anton Hastö-Hardin  1999      1:09.41        2:33.17   
  Niklas Johansson  1996      36.21        3:09.38   
  Jesper Andersson  1996      30.67        3:40.05   
                     
Tjejligan Från Vhi  Varbergs HI            3:41.95   
  Linnéa Winblad  1998      1:08.64        1:08.64   
  Stina Gustafsson  1989      1:08.21        2:16.85   
  Rose-Marie Robertsson  1986      44.75        3:01.60   
  Edit Sjöstrand  1991      40.35        3:41.95   
                     
Storsjöodjuren  Krokoms HIF            3:45.28   
  Jennie Eskilsson  1987      50.92        50.92   
  Vonny Jonason  1991      57.61        1:48.53   
  Kristina Rothoff  1985      1:02.99        2:51.52   
  Maria Lamberg  1983      53.76        3:45.28   
                     
Luleå SS  Luleå Simsällskap            4:15.11   
  Maria Andersson  1999      51.25        51.25   
  Elsa Bergbom  1990      1:47.82        2:39.07   
  Ludwig Rönnbäck  1999      42.77        3:21.84   
  Josef Hassan-Said  2000      53.27        4:15.11   
                     
Mölndals Ass Damer  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:36.19   
  Lisa Sjölin  1982      1:19.73        1:19.73   
  Karolina Brännman  1997      2:18.20        3:37.93   
  Anna-Maria Bengtsson  1994      1:15.19        4:53.12   
  Johanna Wennberg  1997      43.07        5:36.19   
                     
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Renlund  1997  Solens IF            35.55   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            35.72   
Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap            38.79   
Mattis Renlund  2001  Solens IF            42.77   
William Bengtsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.34   
Erik Forsell  2002  Nacka HI            55.30   
Simon Blixt  1999  Mera Flyt            1:27.26   
Oliver Sjöberg  2003  Mera Flyt            2:05.84   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap            55.78   
Linus Lundgren  2004  Nacka HI            1:18.20   
Ludvig Skoglund  2002  Deje Simsällskap            1:18.63   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hantman  2003  Spårvägen Simförening            1:43.59   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            28.28   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap            28.10   
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If            30.10   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap            28.46   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            30.34   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            30.61   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            30.69   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap            31.94   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            33.88   
Johan Hannus  1988  Spårvägen Simförening            37.99   
Petter Unander  1993  KFUK-KFUM Kometerna            43.37   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF            55.07   
10  Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF            58.21   
11  Linus Löfstrand  1989  Spårvägen Simförening            1:07.13   
12  Peter Toldner  1972  Spårvägen Simförening            1:25.90   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mickael Fredriksson  1990  Göteborg Sim            56.32   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI            1:11.21   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI            59.69   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            42.67   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.98  SR 
Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap            1:11.96   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Axling  1963  Stockholm Dolphins Swim Club            32.37   
                     
 
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Waldstam  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.05   
Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.24   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.99   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            46.54   
Linnéa Nordström  2002  Nacka HI            48.40   
Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap            48.83   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            49.97   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan            50.37   
Nicola St Clair Maitland  2003  Nacka HI            52.95   
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF            54.52   
Agnes Munters  1996  Spårvägen Simförening            1:00.39   
10  Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI            1:03.67   
11  Linnéa Winblad  1998  Varbergs HI            1:12.22   
12  Emma Aunes  1996  Spårvägen Simförening            1:16.91   
13  Emma Westman  2001  Spårvägen Simförening            1:18.52   
14  Tekla Larsson  2003  Mera Flyt            2:19.77   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Almert  2003  Spårvägen Simförening            1:15.01   
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:18.79   
Elin Sjöström  2000  Nacka HI            2:35.30   
Lovisa Rossgård  2004  Nacka HI            2:56.10   
Bea Lindholm  2004  Nacka HI            3:15.26   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            6:38.74   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:10.66   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            31.56   
Malin Jönsson  1990  Fifh            35.07   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening            33.32   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            30.54   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF            32.49   
Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna            40.68   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            41.02   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            41.18   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            42.01   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF            42.10   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF            44.22   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI            45.29   
10  Maria Lamberg  1983  Krokoms HIF            51.15   
11  Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:05.64   
12  Ida Brandt  1984  Varbergs HI            1:06.76   
13  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:14.12   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap            1:35.08   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            43.37   
Katrina Nässlander Cruz  1994  Nacka HI            57.38   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Hgif Tre Hjärtan            41.59   
                     
 
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.21   
                     
 
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    34.44  1:19.81  2:11.26    2:49.89   
                     
 
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    33.09  1:13.01  2:04.11    2:37.44   
                     
 
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap    34.49  1:17.80  2:05.35    2:41.42   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    37.11  1:23.46  2:27.36    3:05.54   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    45.61  1:41.15  2:42.51    3:27.82   
                     
 
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.30  1:46.33  2:47.69    3:34.06   
                     
 
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Lindström  1996  Skellefteå Handikapp If    41.23  1:27.68  2:26.02    3:07.97   
                     
 
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening    41.71  1:36.14  2:27.77    3:12.73   
                     
 
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    35.15  1:17.17  2:04.34    2:39.70   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    57.51  1:56.09  3:01.77    3:55.36   
Johanna Hasselryd  1982  Solens IF    50.63  1:57.50  3:04.56    3:57.64   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:02.84  2:11.94  3:41.89    4:33.13   
                     
 
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    39.83  1:25.32  2:24.81    3:03.64   
                     
 
Gren 23, 150m IM Men, Funktionsnedsättning: SM3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mickael Fredriksson  1990  Göteborg Sim    1:06.77  2:34.01      3:42.35   
                     
 
Gren 23, 150m IM Men, Funktionsnedsättning: SM4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Björn Erkus  1992  Nacka HI    1:08.76  2:37.75      3:45.47  SR 
                     
 
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teo Renlund  1997  Solens IF    48.28        1:44.90   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    52.50        1:53.31   
                     
 
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Nord  1991  Osby Simsällskap    40.84        1:28.62   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap    41.35        1:28.67   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    40.31        1:30.42   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    45.88        1:43.60   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    49.62        1:45.90   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    49.06        1:47.83   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    53.08        1:55.19   
Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF    1:16.06        2:44.80   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Hafvström  1989  Nacka HI    1:25.08        2:57.97   
                     
 
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Steinwall  1996  Skellefteå Handikapp If    45.53        1:38.83   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    57.26        2:03.55   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    1:05.85        2:16.75   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:01.44        2:16.93   
Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap    1:06.01        2:17.56   
Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF    1:19.47        2:43.69   
Emelie Bengtsson  1997  Hgif Tre Hjärtan    1:19.76        2:56.38   
Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI    1:27.59        3:12.00   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.84        3:06.71   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.18        2:34.59   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  1991  Spårvägen Simförening    44.74        1:34.51   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    40.62        1:26.64   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF    45.51        1:37.54   
Maria Lamberg  1983  Krokoms HIF    58.42        2:04.75   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    1:00.91        2:13.09   
Vanja Färdig  1993  Nacka HI    1:02.97        2:15.35   
Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    59.24        2:18.25   
Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:05.05        2:24.98   
Vonny Jonason  1991  Krokoms HIF    1:06.91        2:25.61   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:38.74        3:20.72   
10  Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:40.72        3:22.86   
Ida Brandt  1984  Varbergs HI            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:04.59        2:22.04   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    48.68        1:43.73   
                     
 
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.05        2:09.33   
                     
 
Gren 28, 4X50m Medley Mixed, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Los Angels 2015  Deje Simsällskap            2:41.93   
  Jesper Andersson  1996      37.37        37.37   
        40.49        1:17.86   
        48.66        2:06.52   
        35.41        2:41.93   
                     
Delfinerna  Solens IF            2:46.83   
  Mattis Renlund  2001      53.07        53.07   
  Teo Renlund  1997      48.76        1:41.83   
  Rasmus Lindström  1992      32.37        2:14.20   
  Jacob Sjölander  1986      32.63        2:46.83   
                     
Storsjöodjuren  Krokoms HIF            4:02.36   
  Therese Mattsson  1998      1:01.33        1:01.33   
  Maria Lamberg  1983      58.96        2:00.29   
  Jennie Eskilsson  1987      1:03.10        3:03.39   
  Vonny Jonason  1991      58.97        4:02.36   
                     
Spårarna  Spårvägen Simförening            4:13.26   
  Emma Aunes  1996      1:07.27        1:07.27   
  Linus Löfstrand  1989      1:08.39        2:15.66   
  Agnes Munters  1996      41.73        2:57.39   
  Johan Hannus  1988      1:15.87        4:13.26   
                     
Tjejligan Från Vhi  Varbergs HI            4:21.14   
  Stina Gustafsson  1989      1:30.19        1:30.19   
  Ida Brandt  1984      1:10.53        2:40.72   
  Rose-Marie Robertsson  1986      57.96        3:38.68   
  Edit Sjöstrand  1991      42.46        4:21.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  04 november 2014 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  09:52