Hoppa till sidans innehåll

Boccia-SM 2019 inomhus resultat


RESULTAT PARABOCCIA-SM INOMHUS 4 - 5 MAJ 2019.

INDIVIDUELLT LÖRDAG
HALL-D

BC1-BC2 PARAPORT


GRUPP 1 Final

1. Sylwia Gozdek DHR Malmö

2. Roger Andersson FIFH Malmö HIS

3. Thomas Ottosson DHR Helsingborg

4. Amanda Adler DHR Helsingborg

5. Matthias Kjellström Tranan HIK


Omgång 1                                                 Resultat

Bana 11 S. Gozdek - R. Andersson                        0 - 5

Bana 12 T. Ottosson - A. Adler                              3 - 1


Omgång 2

Bana 11 M. Kjellström - S. Gozdek                       2 - 5

Bana 12 R. Andersson - T. Ottosson                     6 - 1


Omgång 3

Bana 11 A. Adler - M. Kjellström                          1 - 6

Bana 12 S. Gozdek - T. Ottosson                           6 - 0


Omgång 4

Bana 11 M. Kjellström - R. Andersson 0 - 8

Bana 12 A. Adler - S. Gozdek 3 - 4


Omgång 5

Bana 11 T. Ottosson - M. Kjellström 1 - 6

Bana 12 R. Andersson - A. Adler 8 - 0


1.  Roger Andersson FIFH Malmö HIS

2.  Sylwia Gozdek DHR Malmö

3.  Matthias Kjellström Tranan HIK

 

 

BC3 PARASPORT HALL E

GRUPP 1 (1:AN OCH 2:AN VIDARE TILL SEMIFINAL)


Deltagare

1. Zbigniew Grazyk FIFH Malmö

2. Carl Spångberg 3 V Göteborg

3. Marin Randow Linköpings HIF


Resultat
Bana 13             Z. Grazyk - C. Spångberg 17 - 0

Bana 13             C. Spångberg - M. Randow 2 - 4

Bana                   13 M. Randow - Z. Grazyk 0 - 19


GRUPP 2 (1:AN OCH 2:AN VIDARE TILL SEMIFINAL)

Deltagare

1. Ola Öberg Gavemark Linköpings HIF

2. Carl Johan Hamm 3 V Göteborg

3. Mikaela Andersson IFAH


Resultat

Bana 14             O. Ö Gavemark - C. J Hamm 0 - 15

Bana 14             C. J. Hamm - M. Andersson 6 - 3

Bana                   14 M. Andersson - O.Ö Gavemark 18 - 0


SPEL OM 5:E OCH 6:E PLATS Resultat

Bana 12             C Spångberg - O Ö Gavemark 8 - 1


SEMIFINALER

Bana 13             Z Grazyk - M Andersson 12 - 0

Bana 14             C J Hamm - M Randow 5 - 6


MATCH OM 3:E OCH 4:E PLATS Resultat

Bana 12             M Andersson - C J Hamm 7 - 2


FINAL

Bana 13             M Randow - Z Grazyk 0 - 13



1. Zbigniew Grazyk FIFH Malmö

2. Marin Randow Linköpings HIF

3. Mikaela Andersson IFAH

 

INDIVIDUELLT KLASS 2 Hall D


Grupp 1 Final


Deltagare

1. Peter Hüglow Tranan HIK

2. Mats Temrin Trana HIK

3. Roland Bystedt Uppsala HI

4. Bengt Lindkvist Uppsala HI

5. Karl-Erik Härlin Uppsala HI

6. Tony Sandin Uppsala HI

7. Kjell Hasselberg IF Murgrönan


Omgång 1 Resultat


Bana 8                P. Hüglow - M. Temrin 7 - 2

Bana 9                R. Bystedt - B. Lindkvist 1 - 4

Bana 10             K-E Härlin - T. Sandin 0 - 7


Omgång 2


Bana 8                K-E. Härlin - R. Bystedt 1 - 10

Bana 9                P. Hüglow - K. Hasselberg 9 - 1

Bana 10             B. Lindkvist - T. Sandin 5 - 1


Omgång 3

Bana 8                B. Lindkvist - K-E. Härlin 6 - 3

Bana 9                K. Hasselberg - M. Temrin 1 - 12

Bana 10             T. Sandin - R. Bystedt 1 - 6


Omgång 4

Bana 8                B. Lindkvist - P. Hüglow 0 - 17

Bana 9                K-E. Härlin - M. Temrin 0 - 12

Bana 10             K. Hasselberg - T. Sandin 4 - 4


Omgång 5

Bana 8                P. Hüglow - K-E. Härlin 0 - 6

Bana 9                R. Bystedt - K. Hasselberg 0 - 14

Bana 10             M. Temrin - B. Lindkvist 10 - 4


Omgång 6

Bana 8                K. Hasselberg - B. Lindkvist 3 - 2

Bana 9                R. Bystedt - M. Temrin 0 - 6

Bana 10             T. Sandin - P. Hüglow 0 - 14


Omgång 7

Bana 8                K-E. Härlin - K. Hasselberg 4 - 8

Bana 9                M. Temrin - T. Sandin 6 - 1

Bana 10             P. Hüglow - R. Bystedt 7 – 1

1:a Peter Hüglow, Tranan HIK

2:a Mats Temrin, Tranan HIK

3:a Kjell Hasselberg, IF Murgrönan


INDIVIDUELL KLASS 3, GRUNDOMGÅNG HALL E


GRUPP 1 (1:an och 2:an vidare till final)


Deltagare


1. Thomas Persson DHR Malmö HIS

2. Maria Timofejeff Lunds HIF

3. Göran Eriksson Gävle HIF

4. Britt Grenelind IF Mormors Gäng

5. Kristian Appelgren FIFH Malmö

6. Vidar Steen IFAH


Omgång 1 Resultat

Bana 15             T. Persson - V. Steen 1 - 4

Bana 16             K. Appelgren - M. Timofejeff 10 - 0

Bana 17             G. Eriksson - B. Grenelind 6 - 0


Omgång 2

Bana 15             M. Timofejeff - T. Persson 0 - 6

Bana 16             V. Steen - G. Eriksson 7 - 1

Bana 17             B. Grenelind - K. Appelgren 0 - 9


Omgång 3

Bana 15             G. Eriksson - M. Timofejeff 3 - 2

Bana 16             V. Steen - B. Grenelind 8 - 0

Bana 17             T. Persson - K. Appelgren 3 - 3


Omgång 4

Bana 15             B. Grenelind - T. Persson 0 - 7

Bana 16             K. Appelgren - G. Eriksson 1 - 4

Bana 17             M. Timofejeff - V. Steen 5 - 3


Omgång 5

Bana 15             T. Persson - G. Eriksson 5 - 2

Bana 16             M. Timofejeff - B. Grenelind 4 - 2

Bana 17             V. Steen - K. Appelgren 1 - 4


GRUPP 2 (1:an och 2:an vidare till final) HALL F


Deltagare

1. Björn Olsson Tranan HIK

2. Magnus Ekholm Lunds HIF

3. Stefan Johansson FIFH Malmö

4. Asta Johansson IF Murgrönan

5. Kerstin Claesson IF Mormors Gäng


Omgång 1 Resultat

Bana 18             B. Olsson - M. Ekholm 4 - 4

Bana 19             S. Johansson - A. Jakobsson 2 - 6


Omgång 2

Bana 18             K. Claesson - B. Olsson 0 - 12

Bana 19             M. Ekholm - S. Johansson 13 - 1


Omgång 3

Bana 18             A. Jakobsson - K. Claesson 7 - 1

Bana 19             B. Olsson - S. Johansson 9 - 1


Omgång 4


Bana 18             K. Claesson - M. Ekholm 0 - 14

Bana 19             A. Jakobsson - B. Olsson 1 - 7


Omgång 5

Bana 18             S. Johansson - K. Claesson 10 - 0

Bana 19             M. Ekholm - A. Jakobsson 6 - 4


GRUPP 3 (1:an och 2:an vidare till final) HALL F


Deltagare


1. Laila Jochumsen DHR Malmö HIS

2. Stig Pettersson IF Murgrönan

3. Bo Högström Uppsala HI

4. Per Olsson Gävle HIF

5. Carina Andersson IF Mormors Gäng


Omgång 1 Resultat

Bana 20             L. Jochumsen - S. Pettersson deltog ej

Bana 21             B. Högström - P. Olsson 0 - 5


Omgång 2

Bana 20             C. Andersson - L. Jochumsen 4 - 0

Bana 21             S. Pettersson - B. Högström 0 - 4


Omgång 3

Bana 20             P. Olsson - C. Andersson 17 - 0

Bana 21             L. Jochumsen - B. Högström 0 - 4


Omgång 4

Bana 20             C. Andersson - S. Pettersson 4 - 0

Bana 21             P. Olsson - L. Jochumsen 4 - 0


Omgång 5

Bana 20             B. Högström - C. Andersson 4 - 1

Bana 21             S. Pettersson - P. Olsson 0 - 4


GRUPP 4 (1:an och 2:an vidare till final) HALL F

Deltagare

1. Fredrik Sahlsten DHR Malmö HIS

2. Sivar Majid Tranan HIK

3. Bo Ekeberg Uppsala HI

4. Bo Ax IF Murgrönan

5. Per Smedberg IF Mormors Gäng


Omgång 1 Resultat

Bana 22             F. Sahlsten - S. Majid 8 - 0

Bana 23             B. Ekeberg - B. Ax 0 - 6


Omgång 2

Bana 22             P. Smedberg - F. Sahlsten 0 - 9

Bana 23             S. Majid - B. Ekeberg 9 - 5


Omgång 3

Bana 22             B. Ax - P. Smedberg 0 - 8

Bana 23             F. Sahlsten - B. Ekeberg 4 - 3


Omgång 4

Bana 22             P. Smedberg - S. Majid 0 - 14

Bana 23             B. Ax - F. Sahlsten 1 - 7


Omgång 5

Bana 22             B. Ekeberg - P. Smedberg 10 - 0

Bana 23             S. Majid - B. Ax 7 - 0


GRUPP 5 (1:an och 2:an vidare till final) HALL F

Deltagare

1. Jonny Jönsson Tranan HIK

2. Joakim Nordberg FIFH Malmö

3. Leif Jansson Uppsala HI

4. Bengt Grenelind IF Mormors Gäng

5. Henrik Andersson DHR Helsingborg


Omgång 1 Resultat

Bana 24             J. Jönsson - J. Nordberg 1 - 5

Bana 25             L. Jansson - B. Grenelind 10 - 0


Omgång 2

Bana 24             H. Andersson - J. Jönsson 2 - 8

Bana 25             J. Nordberg - L. Jansson 10 - 0


Omgång 3

Bana 24             B. Grenelind - H. Andersson 6 - 1

Bana 25             J. Jönsson - L. Jansson 4 - 1


Omgång 4

Bana 24             H. Andersson - J. Nordberg 0 - 19

Bana 25             B. Grenelind - J. Jönsson 2 - 3


Omgång 5

Bana 24             L. Jansson - H. Andersson 4 - 6

Bana 25             J. Nordberg - B. Grenelind 0 - 5


INDIVIDUELLT KLASS 3 FINAL HALL F

Final

Deltagare


1. K. Appelgren FIFH Malmö

2. B. Olsson Tranan HIK

3. P. Olsson Gävle HIF

4. S. Majid Tranan HIK

5. J. Nordberg FIFH Malmö

6. T. Persson DHR Malmö HIS

7. M. Ekholm Lunds HI

8. B. Högström Uppsala HI

9. F. Sahlsten DHR Malmö HIS

10. J. Jönsson Tranan HIK


Omgång 1 Resultat

Bana 18             K Appelgren - J Jönsson 0 - 8

Bana 19             B Olsson - B Högström 9 - 0

Bana 20             P Olsson - F Sahlsten 1 - 10

Bana 21             S Majid - T Persson 1 - 4

Bana 22             J Nordberg - M Ekholm 6 - 0


Omgång 2

Bana 18             J Jönsson - P Olsson 6 - 0

Bana 19             B Högström - S Majid 0 - 11

Bana 20             F Sahlsten - J Nordberg 1 - 4

Bana 21             M Ekholm - K Appelgren 7 - 2

Bana 22             T Persson - B Olsson 9 - 0


Omgång 3

Bana 18             F Sahlsten - K Appelgren 11 - 0

Bana 19             J Nordberg - T Persson 3 - 9

Bana 20             B Högström - J Jönsson 1 - 9

Bana 21             P Olsson - M Ekholm 0 - 12

Bana 22             S Majid - B Olsson 3 - 5


Omgång 4 Resultat

Bana 18             J Nordberg - J Jönsson 2 - 4

Bana 19             M Ekholm - S Majid 3 - 3

Bana 20             K Appelgren - T Persson 1 - 3

Bana 21             P Olsson - B Högström 4 - 4

Bana 22             B Olsson - F Sahlsten 2 - 7


Omgång 5

Bana 18             B Högström - K Appelgren 6 - 1

Bana 19             T Persson - P Olsson 8 - 2

Bana 20             J Jönsson - B Olsson 1 - 6

Bana 21             F Sahlsten - M Ekholm 6 - 0

Bana 22             S Majid - J Nordberg 0 - 11


Omgång 6


Bana 18             K Appelgren - P Olsson 8 - 0

Bana 19             B Olsson - J Nordberg 4 - 3

Bana 20             T Persson - F Sahlsten 6 - 1

Bana 21             J Jönsson - S Majid 5 - 4

Bana 22             M Ekholm - B Högström 5 - 1


Omgång 7


Bana 18             K Appelgren - S Majid 2 - 7

Bana 19             B Olsson - M Ekholm 6 - 2

Bana 20             P Olsson - J Nordberg 0 - 8

Bana 21             T Persson - J Jönsson 3 - 2

Bana 22             B Högström - F Sahlsten 0 - 9


Omgång 8


Bana 18             S Majid - P Olsson 5 - 6

Bana 19             M Ekholm - T Persson 1 - 7

Bana 20             B Olsson - K Appelgren 5 - 1

Bana 21             J Jönsson - F Sahlsten 4 - 1

Bana 22             J Nordberg - B Högström 10 - 1


Omgång 9

Bana 18             K Appelgren - J Nordberg 0 - 8

Bana 19             P Olsson - B Olsson 1 - 5

Bana 20             F Sahlsten - S Majid 3 - 2

Bana 21             T Persson - B Högström 11 - 1

Bana 22             M Ekholm - J Jönsson 7 - 5

1: a Thomas Persson DHR Malmö HIS

2: a Björn Olsson Tranan HIK

3: a Joakim Nordberg FIFH Malmö


INVIDUELLT KLASS 4, GRUNDOMGÅNG HALL D

GRUPP 1 (1:an och 2:an samt 2 bästa 3:orna vidare till final)


Deltagare

1. Stefan Bodin IF Murgrönan

2. Kristian Mortensen FIFH Malmö

3. Irené Nilsson IFAH

4. Thomas Lindqvist Tranan HIK

5. Rolf Andersson DHR Malmö HIS

6. Sven-Ove Jakobsson IF Murgrönan


Omgång 1 Resultat

Bana 1                S. Bodin - S-O. Jakobsson 6 - 1

Bana 2                R. Andersson - K. Mortensen 1 - 3

Bana 3                I. Nilsson - T. Lindqvist 3 - 3


Omgång 2

Bana 1                K. Mortensen - S. Bodin 1 - 4

Bana 2                S-O. Jakobsson - I. Nilsson 3 - 3

Bana 3                T. Lindqvist - R. Andersson 6 - 2


Omgång 3

Bana 1                I. Nilsson - K. Mortensen 5 - 1

Bana 2                S-O. Jakobsson - T. Lindqvist 5 - 2

Bana 3                S. Bodin - R. Andersson 3 - 1


Omgång 4

Bana 1                T. Lindqvist - S. Bodin 1 - 4

Bana 2                R. Andersson - I. Nilsson 4 - 4

Bana 3                K. Mortensen - S-O. Jakobsson 8 - 1


Omgång 5


Bana 1                S. Bodin - I. Nilsson 4 - 1

Bana 2                K. Mortensen - T. Lindqvist 3 - 6

Bana 3                S-O. Jakobsson - R. Andersson 3 - 2


GRUPP 2 (1:an och 2:an samt 2 bästa 3:orna vidare till final) HALL D


Deltagare

1. Åke Jacobsson IF Murgrönan

2. Andreas Stendahl IF Murgrönan

3. Kristoffer Frost Söderhamn HIK

4. Leif Holmqvist DHR Malmö HIS

5. Stefan Ensén Johansson Uppsala HI

6. Emanuel Löthman Lunds HIF


Omgång 1 Resultat

Bana 4                Å. Jacobsson - A. Stendahl 8 - 2

Bana 5                E. Löthman - L Holmqvist 7 - 2

Bana 6                S. E Johansson - K. Frost 8 - 1


Omgång 2

Bana 4                L. Holmqvist - Å Jakobsson 0 - 8

Bana 5                A Stendahl - S E Johansson 6 - 1

Bana 6                K Frost - E Löthman 8 - 0


Omgång 3

Bana 4                S E Johansson - L Holmqvist 5 - 1

Bana 5                A Stendahl - K Frost 2 - 5

Bana 6                Å Jakobsson - E Löthman 13 - 0


Omgång 4

Bana 4                K Frost - Å Jakobsson 3 - 5

Bana 5                E Löthman - S E Johansson 1 - 4

Bana 6                L Holmqvist - A Stendahl 4 - 3


Omgång 5

Bana 4                Å Jakobsson - S E Johansson 1 - 5

Bana 5                L Holmqvist - K Frost 4 - 7

Bana 6                A Stendahl - E Löthman 11 - 2


GRUPP 3 (1:an och 2:an samt 2 bästa 3:orna vidare till final) HALL D


Deltagare

1. Anders Björck Tranan HIK

2. Rolf Mårtensson DHR Malmö HIS

3. Ivan Jakobsson IF Murgrönan

4. Eva Gustavsson IF Murgrönan

5. Thomas Hägglund DHR Malmö


Omgång 1 Resultat

Bana 7                I Jakobsson - E Gustavsson 2 - 3

Bana 8                R Mårtensson - T Hägglund 1 - 4


Omgång 2

Bana 7                A Björk - R Mårtensson 3 - 14

Bana 8                I Jakobsson - T Hägglund 5 - 0


Omgång 3

Bana 7                E Gustavsson - A Björck 9 - 2

Bana 8                R Mårtensson - I Jakobsson 0 - 7


Omgång 4

Bana 7                T Hägglund - E Gustavsson 4 - 2

Bana 8                A Björck - I Jakobsson 4 - 1


Omgång 5

Bana 7                E Gustavsson - R Mårtensson 3 - 4

Bana 8                T Hägglund - A Björck 4 - 4


INDIVIDUELLT KLASS 4 FINAL HALL D


GRUPP 4

Deltagare

1                S. Bodin - S. E. Johansson 9 - 0

2                T. Hägglund - K. Frost 3 - 5

3                T. Lindqvist - Å. Jakobsson 4 - 5

4                I. Jakobsson - S. O. Jakobsson 0 - 13

 

1                K. Frost - S. Bodin 1 - 9

2                S. O. Jakobsson - T. Hägglund 3 - 2

3                T. Lindqvist - S. E. Johansson 3 - 5

4                I. Jakobsson - Å. Jakobsson 1 - 12


1               
S. Bodin - T. Lindqvist 5 - 4

2                T. Hägglund - I. Jakobsson 7 - 0

3                S. E. Johansson - K. Frost 4 - 2

4                Å. Jakobsson - S. O. Jakobsson 5 - 4


1               
T. Lindqvist - T. Hägglund 3 - 2

2                S. Bodin - I. Jakobsson 8 - 1

3                S. E. Johansson - S. O. Jakobsson 8 - 2

4                K. Frost - Å. Jakobsson 5 - 2


1               
S. O. Jakobsson - T. Lindqvist 5 - 0

2                I. Jakobsson - K. Frost 3 - 1

3                T. Hägglund - S. E. Johansson 1 - 6

4                Å. Jakobsson - S. Bodin 0 - 6


1               
K. Frost - S. O. Jakobsson 4 - 8

2                T. Lindqvist - I. Jakobsson 1 - 3

3                S. E. Johansson - Å. Jakobsson 2 - 4

4                S. Bodin - T. Hägglund 7 - 0

1                K. Frost - T. Lindqvist 5 - 1

2                I. Jakobsson - S. E. Johansson 4 - 4

3                S. O. Jakobsson - S. Bodin 6 - 3

4                Å. Jakobsson - T. Hägglund 7 - 2

 

1: a Stefan Bodin, IF Murgrönan

2: a Sven-Ove Jakobsson, IF Murgrönan

3: a Åke Jakobsson, IF Murgrönan


1. S. Bodin IF Murgrönan

2. S. E. Johansson Uppsala HI

3. T. Hägglund DHR Malmö

4. K. Frost Söderhamns HIK

5. T. Lindqvist Tranan HIK

6. Å. Jakobsson IF Murgrönan

7. I. Jakobsson IF Murgrönan

8. S. O. Jakobsson IF Murgrönan

 

SPELPROGRAM PARABOCCIA-SM INOMHUS 4-5 MAJ 2019

LAGTÄVLING SÖNDAG HALL E

LAG KLASS BC 1-3 PARABOCCIA


GRUPP 1 FINAL


Deltagande lag


1. FIFH Malmö

2. HIF Linköping

3. 3 V Göteborg

4. DHR Helsingborg


Resultat


Bana 11             FIFH Malmö - HIF Linköping 15 - 0

DHR Helsingborg- FIFH Malmö 0 - 13

HIF Linköping - DHR Helsingborg 4 - 2

Bana 12             DHR Helsingborg- 3 V Göteborg 5 - 2

3 V Göteborg - HIF Linköping 1 - 6

FIFH Malmö - 3 V Göteborg 9 - 0


1:a FIFH Malmö

2:a HIF Linköping

3:a DHR Helsingborg


LAG KLASS 2 (Spelas som dubbelserie) HALL E

Deltagande lag


1. Lag Bystedt Uppsala HI 1

2. Lag Sandin Uppsala HI 2


Matcher spelades bäst av 3 där Lag Bystedt vann båda matcher


1:a Lag Bystedt, Uppsala HI 1

2:a Lag Sandin, Uppsala HI 2


LAG KLASS 3 GRUNDOMGÅNG HALL E

GRUPP 1 (1:an och 2:an vidare till final)


Deltagande lag


1. Lag Hüglow Tranan HIK

2. Lag Thornberg Botkyrka HI 1

3. Lag Nordberg FIFH Malmö

4. Lag Jakobsson IF Murgrönan 2

5. Lag Hillin Gävle HIF 1


Omgång 1 Resultat


Bana 14             Lag Hüglow - Lag Thornberg 12 - 1

Bana 15             Lag Nordberg - Lag Jakobsson 12 - 3

Omgång 2

Bana 14             Lag Hillin - Lag Hüglow 2 - 16

Bana 15             Lag Thornberg - Lag Nordberg 6 - 1

Omgång 3

Bana 14             Lag Jakobsson - Lag Hillin 2 - 5

Bana 11             Lag Hüglow - Lag Nordberg 5 - 9

Omgång 4

Bana 14             Lag Hillin - Lag Thornberg 2 - 6

Bana 15             Lag Jakobsson - Lag Hüglow 0 - 14

Omgång 5

Bana 14             Lag Nordberg - Lag Hillin 9 - 5

Bana 15             Lag Thornberg - Lag Jakobsson 2 - 9


GRUPP 2 (1:an och 2:an vidare till final) HALL E

Deltagande lag

1. Lag Sahlsten DHR Malmö HIS

2. Lag Ekeberg Uppsala HI

3. Lag Falk IF Murgrönan 3

4. Lag Claesson IF Mormors Gäng 2

5. Lag Axbom Botkyrka HI 2


Omgång 1 Resultat

Bana 16             Lag Sahlsten - Lag Ekeberg 0 - 6

Bana 17             Lag Falk - Lag Claesson 5 - 5

Omgång 2

Bana 16             Lag Axbom - Lag Sahlsten 6 - 0

Bana 17             Lag Ekeberg - Lag Falk 4 - 6

Omgång 3

Bana 16             Lag Claesson - Lag Axbom 2 - 8

Bana 17             Lag Sahlsten - Lag Falk 0 - 6

Omgång 4

Bana 16             Lag Axbom - Lag Ekeberg 7 - 2

Bana 17             Lag Claesson - Lag Sahlsten 6 - 0

Omgång 5

Bana 16             Lag Falk - Lag Axbom 1 - 9

Bana 17             Lag Ekeberg - Lag Claesson 14 - 0


GRUPP 3 (1:an och 2:an vidare till final) HALL F


Deltagande lag

1. Lag Jakobsson IF Murgrönan 1

2. Lag Berglund Söderhamns HIK

3. Lag Carlsson IFAH

4. Lag Eriksson Gävle HIF 2

5. Lag Grenelind IF Mormors Gäng 1


Omgång 1 Resultat


Bana 18 Lag Jakobsson - Lag Berglund 0 - 9
Bana 19 Lag Carlsson - Lag Eriksson 3 - 8


Omgång 2

Bana 18             Lag Grenelind - Lag Jakobsson 4 - 2

Bana 19             Lag Berglund - Lag Carlsson 7 - 3


Omgång 3

Bana 18             Lag Eriksson - Lag Grenelind 7 - 3

Bana 19             Lag Jakobsson - Lag Carlsson 15 - 0


Omgång 4

Bana 18             Lag Grenelind - Lag Berglund 3 - 7

Bana 19             Lag Eriksson - Lag Jakobsson 6 - 9

Omgång 5

Bana 18             Lag Carlsson - Lag Grenelind 2 - 6

Bana 19             Lag Berglund - Lag Eriksson 4 - 10


LAG KLASS 3 FINAL (Preliminär spelordning) Hall E


GRUPP 4


Deltagande lag

1: a Lag Hüglow Tranan HIK

2: a Lag Nordberg FIFH Malmö

3: a Lag Berglund Söderhamns HIK

Lag Hüglow Tranan HIK

Lag Falk IF Murgrönan 3

Lag Eriksson Gävle HIF 2

Lag Nordberg FIFH MAlmö

Lag Axbom Botkyrka HI 2

Lag Berglund Söderhamns HIK

13  Lag Hüglow - Lag Berglund 11 - 1

14  Lag Axbom - Lag Falk 4 - 8

15  Lag Eriksson - Lag Nordberg 1 - 9

13  Lag Falk - Lag Hüglow 0 - 14

14  Lag Berglund - Lag Eriksson 12 - 2

15  Lag Nordberg - Lag Axbom 4 - 3

13  Lag Eriksson - Lag Falk 12 - 1

14  Lag Berglund - Lag Nordberg 4 - 9

15  Lag Hüglow - Lag Axbom 15 - 1

13  Lag Nordberg - Lag Hüglow 4 - 7

14  Lag Axbom - Lag Eriksson 3 - 9

15  Lag Falk - Lag Berglund 3 - 7

13  Lag Hüglow - Lag Eriksson 8 - 6

14  Lag Falk - Lag Nordberg 0 - 14

15  Lag Berglund - Lag Axbom 10 - 1


LAG KLASS 4 FINAL HALL F


GRUPP 1


Deltagande lag


1. Lag Ekholm Lunds HIF

2. Lag Bodin IF Murgrönan 1

3. Lag Jönsson Tranan HIK

4. Lag Per Andersson FIFH Malmö

5. Lag Söderkvist Söderhamns HIK

6. Lag Jakobsson IF Murgrönan 2

7. Lag Pettersson IF Murgrönan 4

8. Lag Rolf Andersson DHR Malmö HIS

9. Lag Wadén Sandvikens HI

10. Lag Larsson IF Murgrönan 3

11. Lag Nilsson IFAH


Omgång 1 Resultat

Bana 20             Lag Bodin - Lag Pettersson 1 - 6

Bana 21             Lag Jönsson - Lag Nilsson 4 - 6

Bana 22             Lag Wadén - Lag Söderkvist 2 - 7

Bana 23             Lag P. Andersson - Lag R. Andersson 4 - 5

Bana 24             Lag Larsson - Lag Jakobsson 2 - 9

Omgång 2

Bana 20             Lag R. Andersson - Lag Ekholm 5 - 3

Bana 21             Lag Pettersson - Lag Larsson 9 - 0

Bana 22             Lag Jakobsson - Lag Jönsson 3 - 7

Bana 23             Lag Nilsson - Lag Wadén 11 - 2

Bana 24             Lag Söderkvist - Lag P. Andersson 7 - 5

Omgång 3

Bana 20             Lag Jakobsson - Lag Bodin 5 - 7

Bana 21             Lag Ekholm - Lag Söderkvist 7 - 2

Bana 22             Lag Wadén - Lag R. Andersson 3 - 11

Bana 23             Lag Larsson - Lag Nilsson 0 - 15

Bana 24             Lag P. Andersson - Lag Pettersson 0 - 10

Omgång 4

Bana 20             Lag Ekholm - Lag P. Andersson 7 - 3

Bana 21             Lag Larsson - Lag Bodin 2 - 13

Bana 22             Lag Pettersson - Lag R. Andersson 12 - 1

Bana 23             Lag Nilsson - Lag Jakobsson 9 - 5

Bana 24             Lag Wadén - Lag Jönsson 15 - 3

Omgång 5

Bana 20             Lag P. Andersson - Lag Larsson 3 - 5

Bana 21             Lag Söderkvist - Lag Bodin 4 - 11

Bana 22             Lag Jönsson - Lag R. Andersson 1 - 10

Bana 23             Lag Wadén - Lag Ekholm 11 - 5

Bana 24             Lag Jakobsson - Lag Pettersson 6 - 4


Resultat HALL F


Omgång 6

Bana 20             Lag Söderkvist - Lag Larsson 5 - 4

Bana 21             Lag Nilsson - Lag Ekholm 1 - 8

Bana 22             Lag Jönsson - Lag Pettersson 3 - 8

Bana 23             Lag Bodin - Lag Wadén 15 - 0

Bana 24             Lag R. Andersson - Lag Jakobsson 5 - 6

Omgång 7

Bana 20             Lag Pettersson - Lag Söderkvist 10 - 2

Bana 21             Lag Jönsson - Lag Ekholm 5 - 7

Bana 22             Lag R. Andersson - Lag Larsson 7 - 4

Bana 23             Lag Bodin - Lag Nilsson 12 - 0

Bana 24             Lag P. Andersson - Lag Wadén 7 - 3

Omgång 8

Bana 20             Lag Larsson - Lag Jönsson 4 - 12

Bana 21             Lag Ekholm - Lag Bodin 0 - 11

Bana 22             Lag Jakobsson - Lag Wadén 19 - 0

Bana 23             Lag Nilsson - Lag P. Andersson 8 - 5

Bana 24             Lag Söderkvist - Lag R. Andersson 3 - 7

Omgång 9

Bana 20             Lag Wadén - Lag Pettersson 3 - 5

Bana 21             Lag Bodin - Lag P. Andersson 6 - 2

Bana 22             Lag Jakobsson - Lag Ekholm 9 - 4

Bana 23             Lag R. Andersson - Lag Nilsson 7 - 4

Bana 24             Lag Jönsson - Lag Söderkvist 10 - 2

Omgång 10

Bana 20             Lag Nilsson - Lag Söderkvist 6 - 4

Bana 21             Lag Larsson - Lag Wadén 7 - 8

Bana 22             Lag Bodin - Lag Jönsson 12 - 3

Bana 23             Lag Jakobsson - Lag P. Andersson 8 - 1

Bana 24             Lag Ekholm - Lag Pettersson 2 - 10

Omgång 11

Bana 20             Lag R. Andersson - Lag Bodin 7 - 3

Bana 21             Lag P. Andersson - Lag Jönsson 1 - 8

Bana 22             Lag Söderkvist - Lag Jakobsson 3 - 4

Bana 23             Lag Pettersson - Lag Nilsson 5 - 2

Bana 24             Lag Ekholm - Lag Larsson 5 - 5


1:a Lag Pettersson IF Murgrönan 4

2:a Lag Bodin IF Murgrönan 1

3:a Lag R Andersson DHR Malmö HIS

Uppdaterad: 08 MAJ 2019 13:58 Skribent: Göran Eriksson
E-post: Adressen Gömd

Sponsorer

Huvudsponsorer

folksam
ATG
Toyota

Sponsorer

Jysk
Lions

Officiella leverantörer

hemma
GrandTravelGroup
Vinge

Andra kanaler

Facebook ch-twitter
Youtube Instagram

Postadress:
Gävleborgs Parasportförbund
Gävleborgs idrottsförbund, BOX 325
826 27 Söderhamn

Besöksadress:
Gävleborgs idrottsförbund, Hällåsen 606
826 40 Söderhamn

Kontakt:
Tel: 0706822243, 0723792610
E-post: elin.walfridsson@par...