Hoppa till sidans innehåll

Boccia-DM 2018 utomhus ind


DM BOCCIA  GÄVLE  9 JUNI 2018

 

 

KLASS 3  ind.

Enkel serie.


Grupp 1

Delt. spelare                                                 

1. Mikael Pettersson  Söderhamns HIK                        

2. Mats Berglund  Söderhamns HIK

3. Johan Hillin  Gävle HIF

4. Stefan Aldén Gävle HIF

5. Ove Björn  Sandvikens HI                                         

 

 

Matchordning :

 

 

Match 1:        Mikael Pettersson  – Mats Berglund                              Bana 1

Match 2:        Johan Hillin  – Stefan Aldén                                           Bana 2                                         

 

Match 3:        Ove Björn – Mats Berglund                                            Bana 1

Match 4:        Stefan Aldén  - Mikael Pettersson                                  Bana 2

 

 

Match 5:        Johan Hillin - Ove Björn                                                  Bana 1

 

 

Match 6:        Mats Berglund  -  Johan Hillin                                        Bana 2

Match 7:        Stefan Aldén  – Ove Björn                                             Bana 1

 

 

Match 8:        Ove Björn  -   Mikael Pettersson                                    Bana 2

Match 9:        Mats Berglund  - Stefan Aldén                                       Bana 1

 

 

Match 10:      Mikael Pettersson  – Johan Hillin                                   Bana 2

 

 

 

1:an i grupp 1 vidare till final  …........................................

 

2:an i grupp 1 vidare till final …........................................

 

 

 

 

KLASS 3 (grupp 2) ind.

Enkel serie.

 

 

Delt. spelare                                                 

1. Mattias Hallberg  Söderhamns HIK                           

2. Stefan Melin  Söderhamns HIK

3. Pia Björn  Sandvikens HI

4. Lars Westerberg  Sandvikens HI

5. Per Olsson  Gävle HIF

                                           

Matchordning :

 

Match 1:        Mattias Hallberg   – Stefan Melin                                   Bana 3

Match 2:        Pia Björn  – Lars Westerberg                                         Bana 4

 

                            

Match 3:        Per Olsson – Stefan Melin                                             Bana 3

Match 4:        Lars Westerberg  –Mattias Hallberg                               Bana 4         

 

 

Match 5:        Pia Björn  – Per Olsson                                                  Bana 3

 

 

Match 6:        Stefan Melin  -  Pia Björn                                               Bana 4

Match 7:        Lars Westerberg – Per Olsson                                       Bana 3

 

 

Match 8:        Per Olsson  -  Mattias Hallberg                                      Bana 3

Match 9:        Stefan Melin - Lars Westerberg                                     Bana 4

 

 

Match 10:      Mattias Hallberg   – Pia Björn                                        Bana 3

 

 

1:an i grupp 2 vidare till final  …........................................

 

2:an i grupp 2 vidare till final  …........................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASS 3 (grupp 3) ind. 

Enkel serie.

 

 

Delt. spelare                                                 

1. Lars-Göran Wadén  Sandvikens HI                           

2. Mikael Wahlund  Sandvikens HI

3. Göran Eriksson  Gävle HIF

4. Ronney Nilsson  Gävle HIF

5. Lars-Olov Lindqvist  Söderhamns HIK

                                           

Matchordning :

 

Match 1:        Lars-Göran Wadén  – Mikael Wahlund                          Bana 5

Match 2:        Göran Eriksson  – Ronney Nilsson                                Bana 6

 

                            

Match 3:        Lars-Olov Lindqvist  – Mikael Wahlund                          Bana 5

Match 4:        Ronney Nilsson  – Lars-Göran Wadén                           Bana 6

 

 

Match 5:        Göran Eriksson  – Lars-Olov Lindqvist                           Bana 5

 

 

Match 6:        Mikael Wahlund  -  Göran Eriksson                                Bana 6

Match 7:        Ronney Nilsson – Lars-Olov Lindqvist                           Bana 5

 

 

Match 8:        Lars-Olov Lindqvist  -  Lars-Göran Wadén                     Bana 5

Match 9:        Mikael Wahlund -  Ronney Nilsson                                Bana 6         

 

 

Match 10:      Lars-Göran Wadén  – Göran Eriksson                          Bana 5

 

 

 

1:a i grupp 3 vidare till final  …........................................

 

2:a i grupp 3 vidare till final  …........................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINAL

2:an i grupp 3                                        -                    2:an i grupp 2                 

1:an i grupp 1                                        -                    2:an i grupp 1                 

1:an i grupp 3                                        -                    1:an i grupp 2

 

2:an i grupp 2                                        -                    2:an i grupp 1

1:an i grupp 2                                        -                    2:an i grupp 3

1:an i grupp 3                                        -                    1:an i grupp 1

 

1:an i grupp 2                                        -                    2:an i grupp 2

2:an i grupp 1                                        -                    1:an i grupp 3

2:an i grupp 3                                        -                    1:an i grupp 1

 

2:an i grupp 2                                        -                    1:an i grupp 3

1:an i grupp 1                                        -                    1:an i grupp 2

2:an i grupp 3                                        -                    2:an i grupp 1

 

1:an i grupp 1                                        -                    2:an i grupp 2

1:an i grupp 3                                        -                    2:an i grupp 3

1:an i grupp 2                                        -                    2:an i grupp 1

 

                                                                                      

                                                                 

RESULTAT  KLASS 3  IND.

1:A          ………………………………………………………

2:A          ………………………………………………………

3:A          ………………………………………………………

4:A          ………………………………………………………

5:A          ….......................................................

6:A          ….......................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASS 4 (grupp 1) Ind.

Enkel serie.

 

 

Delt. spelare                                                 

1. Jörgen Barresäter  Gävle HIF             

2. Aino Ståhl  Sandvikens HI

3. Ingemar Andersson  Sandvikens HI

4. Kristoffer Frost  Söderhamns HIK                                                   

 

Matchordning :

 

Match 1:        Jörgen Barresäter  – Kristoffer Frost                              Bana 7

Match 2:        Aino Ståhl– Ingemar Andersson                                    Bana 8

                         

                          

Match 3:        Kristoffer Frost  –  Aino Ståhl                                         Bana 7

Match 4:        Jörgen Barresäter– Ingemar Andersson Bana 8

 

 

Match 5:        Ingemar Andersson  - Kristoffer Frost                            Bana 7

Match 6:        Aino Ståhl  -  Jörgen Barresäter                                     Bana 8

 

1:an och 2:an vidare till FINAL

 

 

 

KLASS 4 (grupp 2)

Enkel serie.

 

Delt. spelare                                                 

1. Henrik Söderkvist Söderhamns HIK

2. Anna Frost  Söderhamns HIK

3. Per Österberg  Sandvikens HI

4. Tomas Säll  Gävle HIF                         

                                           

 

Matchordning :

 

Match 1:        Henrik Söderkvist  – Anna Frost                                     Bana 9

Match 2         Tomas Säll  – Per Österberg                                          Bana 10

                         

                          

Match 3:        Tomas Säll – Henrik Söderkvist                                     Bana 9

Match 4:        Anna Frost  - Per Österberg                                           Bana 10

 

 

Match 5:        Henrik Söderkvist - Per Österberg                                 Bana 9

Match 6:        Anna Frost  - Tomas Säll                                                Bana 10

 

 

1:an och 2:an vidare till FINAL

 

FINAL

1:an i grupp 1                                        -                    1:an i grupp 2

2:an i grupp 1                                        -                    2:an i grupp 2

 

1:an i grupp 2                                        -                    2:an i grupp 2

2:an i grupp 1                                        -                    1:an i grupp 1

 

2:an i grupp 1                                        -                    1:an i grupp 2

2:an i grupp 2                                        -                    1:an i grupp 1

 

 

 

 

 

RESULTAT  KLASS 4  IND.

1:A          ………………………………………………………

2:A          ………………………………………………………

3:A          ………………………………………………………

4:A          ………………………………………………………

 

Uppdaterad: 05 JUN 2018 08:38 Skribent: Göran Eriksson
E-post: Adressen Gömd

Sponsorer

Huvudsponsorer

folksam
ATG
Toyota

Sponsorer

Jysk
Lions

Officiella leverantörer

hemma
GrandTravelGroup
Vinge

Andra kanaler

Facebook ch-twitter
Youtube Instagram

Postadress:
Gävleborgs Parasportförbund
Gävleborgs idrottsförbund, BOX 325
826 27 Söderhamn

Besöksadress:
Gävleborgs idrottsförbund, Hällåsen 606
826 40 Söderhamn

Kontakt:
Tel: 0706822243, 0723792610
E-post: elin.walfridsson@par...