Hoppa till sidans innehåll

Kalender 18/19


Säsongen 2018/2019
2018
 
Januari
13-14 Träningsläger Farstahallen Landslag  
20-21 SWRL, Div 1, omgång 2 Eskilstuna Klubblag  
         
Februari
3-4 SWRL, Div 2, omgång 2 Linköping Klubblag  
17-18 SWRL, Div 1, omgång 3 Beckis, Bromma Landslag  
24-25 Rookie-camp Falun Nybörjare  
24-25 Träningsläger i Tyskland Tyskland Landslag  
         
Mars
17-18 Träningsläger RSS, Solna Landslag  
24-25 SWRL, Div 2, omgång 3 Pjäshallen, Gbg    
23-25 Berndt-Best Tyskland Klubblag nybörjare  
         
April
5-8 Egmont Open Danmark Klubblag

Inbjudan
Anmälningsformulär

7-8 SWRL, Div 1, omgång 4 Beckis, Bromma Klubblag  
21-22 Rookie-camp Jönköping Nybörjare  
21-22 Träningsläger Farstahallen Landslag  
         
Maj     
12 Finalomgång SWRL + 25-årsjubilum Solnahallen Alla rugbylovers  
20-28 Japan Para W R Championship Japan Landslag   
         
Juni
11-17 (18) Canada Cup Kanada Landslag  
         
Juli
14-15 Träningsläger Sverige Landslag  
         
Augusti
28 juli-11 VM Australien Landslag  
8-12 Norway Summer Games Norge Klubblag Inbjudan
         
 September        
22-23 Träningsläger - INSTÄLLT  Eskilstuna  Landslag  
21-23  Rookie-camp    Eskilstuna  Klubblag  
         
 Oktober        
 6-7  Blandlagsturnering, Tunaspelen Eskilstuna Alla spelare som vill!  
 20-21  Träningsläger - INSTÄLLT RSS  Landslag  
 26-28  Swiss Lowpoint  Nottwil  Landslag  
         
 November        
 3-4  Stockholm Paragames  Solna  Int klubblag  

15-18

 Rugbymania (20-årsjubileum)  Prag  Landslag  

24-25

 Träningsläger Beckis   Landslag  
         
December        
1-2 SWRL Div 2, Omg 1 Göteborg Klubblag  
8-9 Träningsläger, Debrief  Hotell i Sthlm  Landslag  
         
         
2019        
Januari  
     
12-13 SWRL Div 2, omg 2 Solna  Klubblag  
26-27 Träningsläger Beckis Landslag  
         
Februari        
9-10 Malmö Open Malmö Int klubblag  
23-24 Träningsläger Bosön Landslag  
         
Mars        
9-10 SWRL Div 2, Omg 3 Linköping Klubblag  
23-24 Träningsläger Bosön Landslag  
26-28 Leva & Fungera  Göteborg Prova-på  
         
April        
12-14 Bernd Best med 4 divisioner Köln Int klubblag  Inbjudan
13-14 Mixed cup  Eskilstuna Alla spelare s0m vill!  
18-21 Musholm cup (4 landslag) Danmark Landslag  
27-28 Träningsläger Beckis Landslag  
26-28 Start Your Impossible Camp Jönköping Prova-på  
         
Maj        
11-12 SM Beckis Klubblag  
18-19 Träningsläger Farsta Landslag  
         
Juni        
8-9 Träningsläger Beckis Landsla  
15-16 Amsterdam Quad Rugby Tournament Amsterdam  Int klubblag

www.aqrt.nl

         
Juli        
1-7 Metro cup Warszawa Landslag  
27-28 Träningsläger Beckis Landslag  
         
Augusti        
4-12 EM, Division A Vejle, Danmark Landslag  
         
Välj annan månad

NOVEMBER 2019

|

Vecka Dag Aktiviteter
44fr 1
lö 2
sö 3
45må 4
ti 5
on 6
to 7
fr 8
lö 9
sö 10
46må 11
ti 12
on 13
to 14
fr 15
lö 16
sö 17
47må 18
ti 19
on 20
to 21
fr 22
lö 23
sö 24
48må 25
ti 26
on 27
to 28
fr 29
lö 30

Postadress:
Svenska Parasportförbundet
Box 110 16
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
E-post: This is a mailto link