Hoppa till sidans innehåll

Resultat Solsta spelen 2017

2017-10-04 17:02
Nu är årets upplaga av Solsta Spelen avklarad här kan du läsa resultaten.
  • Uppdaterad: 2017-10-04 17:02

  Resultat Solstaspelen 3 okt 2017      
  HERRAR 60 M HEAT 1    
1 Mikael Eriksson Muraren  9,56 Final
2 Robin Sohlberg Camp Nova 10,25  
3 Marcus Hägerström Muraren  10,96  
5 Johan Larsson Dv Klara 10,97  
5 Fredrik Karlsson Odlingsberg dv 12,50  
         
  HERRAR 60 M HEAT 2    
1 Daniel Melin Muraren  11,47  
2 Markus Persson Camp Nova 11,70  
3 Torbjörn Eriksson Torsby 12,91  
4 Stefan Karlsson Odlingsberg dv 16,78  
5 Janne Abelsson Torsby 18,44  
         
  HERRAR 60 M HEAT 3    
1 Margus Vibou Torsby 10,12  
2 Niklas Mollén Hedvägens dv 11,25  
3 Fredrik Lifält Ålgen/Stinsen 15,50  
4 Magnus Löfgren Dv Klara 18,06  
5 Daniel Hermansson Värngatans dv 21,47  
         
  HERRAR 60 M HEAT 4    
1 Markus Hedlund Viken-Kneget-Annelund-Udden 11,75  
2 Rikard Johansson Ravinen Kil 12,07  
3 Berndt Kullén Ålgen/Stinsen 19,62  
         
  HERRAR 60 M HEAT 5    
1 Magnus Carlsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 9,82 Final
2 Mikael Johansson Hannemo-Grön Arena Kil 10,38  
3 Robin Andersson Camp Nova 10,40  
4 Rickard Magnusson Ventilgatan 13,53  
5 Tomas Hedman Torsby 27,28  
         
  HERRAR 60 M HEAT 6    
1 Patrik Nåhls Triaden-Nolgård-Skomakargränd 11,03  
2 Ulf Eriksson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 11,72  
3 Christian Persson Viken-Kneget-Annelund-Udden 12,03  
4 Jan-Erik Hallström Torsby 15,05  
5 Olle Tryggvesson Ravinen Kil 24,41  
         
  HERRAR 60 M HEAT 7    
1 Jan-Ove Nilsson Muraren  9,93  
2 Manuel Guerrero Torsby 10,88  
3 Daniel Gustafsson Muraren  11,72  
4 Lars-Gunnar Eriksson Muraren  14,74  
5 Sören Johansson Torsby 17,41  
         
  HERRAR 60 M HEAT 8    
1 Per Engelbrekt Triaden-Nolgård-Skomakargränd 9,54 Final
2 Alexander Söderlund Viken-Kneget-Annelund-Udden 10,22  
3 Andreas Brunzell Dv Klara 10,70  
4 Sabah Eliassi Odlingsberg dv 11,31  
5 Henrik Karlsson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 12,03  
         
  HERRAR 60 M HEAT 9    
1 Filip Larsson Dv Arenan 10,40  
2 Tony Svensson Extern dv 10,48  
3 Lars-Henrik Nilsson Torsby 11,22  
4 Benny Karlsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 22,75  
5 Mattias Karlsson Gylleniusgatan  25,00  
         
  HERRAR 60 M HEAT 10    
1 Christoffer Nilsson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 9,90 Final
2 Daniel Edlund Camp Nova 11,09  
3 Robin Karlsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 14,87  
4 Alexander Nilsson Park och miljö 15,71  
         
  HERRAR 60 M HEAT 11    
1 Stefan Gustavsson Ålgen/Stinsen 8,84 Final
2 Andreas Fahlman Triaden-Nolgård-Skomakargränd 11,40  
3 Anton Pettersson  Hästskon Dv  11,65  
4 Patrik Dhalman Dv Klara 18,97  
         
  HERRAR 60 M FINAL    
1 Stefan Gustavsson Ålgen/Stinsen 8,56  
2 Magnus Carlsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 9,12  
3 Mikael Eriksson Muraren  9,25  
4 Per Engelbrekt Triaden-Nolgård-Skomakargränd 9,50  
5 Christoffer Nilsson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 9,88  
         
  HERRAR HÖJD      
1 Fredrik Pettersson Viken-Kneget-Annelu. 1,50  
2 Adam Jonsson Kapidzil Viken-Kneget-Annelu. 1,30  
3 Lars-Henrik Nilsson Torsby 1,30  
4 Christoffer Nilsson Ventilgatan-Paketerin. 1,10  
5 Sabah Eliassi Odlingsberg dv 1,00  
6 Marcus Hägerström Muraren  1,00  
7 Daniel Melin Muraren  0,90  
8 Björn Jansson Ventilgatan 0,90  
- David Nilsson Muraren  0,00  
         
  HERRAR LÄNGD      
1 Fredrik Pettersson Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,76  
2 Adam Jonsson Kapidzil Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,42  
3 Stefan Gustavsson Ålgen/Stinsen 3,94  
4 Jan-Ove Nilsson Muraren  3,82  
5 Johnny Pajunen Viken-Kneget-Annelund-Udden 3,81  
6 Magnus Carlsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 3,69  
7 Mikael Eriksson Muraren  3,44  
8 Markus Persson Camp Nova 3,41  
9 Alexander Söderlund Viken-Kneget-Annelund-Udden 3,07  
10 Mikael Johansson Hannemo-Grön Arena Kil 3,00  
11 Henrik Karlsson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 3,00  
12 Bengt-Olov Lindqvist Ålgen/Stinsen 2,97  
13 Björn Westmark Extern dv 2,97  
14 Stefan Johansson Viken-Kneget-Annelund-Udden 2,61  
15 Johan Larsson Dv Klara 2,51  
16 Daniel Edlund Camp Nova 2,32  
17 Lars-Gunnar Eriksson Muraren  2,32  
18 Emil Edvardsson Ventilen-Ateljén 2,26  
19 Björn Jansson Ventilgatan 2,16  
20 Hampus Johansson Camp Nova 2,15  
21 Marcus Hägerström Muraren  2,15  
22 Oscar Millard Odlingsberg dv 2,14  
23 Viktor Aronsson Camp Nova 2,14  
24 Kim Magnusson Muraren  2,04  
25 Andreas Brunzell Dv Klara 1,94  
26 Rickard Magnusson Ventilgatan 1,90  
27 Christian Persson Viken-Kneget-Annelund-Udden 1,89  
28 Oskar Floding Muraren  1,86  
29 Patrik Rockmyr Ventilgatan-Paketeringen-Macken 1,81  
30 Ulf Schmith Gylleniusgatan  1,78  
31 Fredrik Karlsson Odlingsberg dv 1,74  
32 Anders Nyberg KulaTorpet 1,50  
33 Timmy Olausson Muraren  1,43  
34 Per-Göran Magnusson Muraren  0,90  
35 Andreas Fahlman Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,84  
36 Jan Andersson Muraren  0,84  
37 Ulf Karlsson Muraren  0,66  
38 Per Söderberg Muraren  0,56  
         
  HERRAR KULA      
1 Jonas Johansson Ravinen Kil 9,90  
2 Johnny Pajunen Viken-Kneget-Annelund-Udden 9,60  
3 John-Fredrik Ryberg Ålgen/Stinsen 9,40  
4 Johan Larsson Dv Klara 9,35  
5 Kid Karlsson Dv Arenan 8,20  
6 Patrik Rockmyr Ventilgatan-Paketeringen-Macken 7,10  
7 Bengt-Olov Lindqvist Ålgen/Stinsen 7,10  
8 Stefan Johansson Viken-Kneget-Annelund-Udden 7,00  
9 Ulf Eriksson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 6,90  
10 Robin Sohlberg Camp Nova 6,76  
11 Jarkko Schroderus  Hästskon Dv  6,70  
12 Tony Svensson Extern dv 6,70  
13 Johan Lindh Camp Nova 6,66  
14 Oscar Millard Odlingsberg dv 6,57  
15 Patrik Nåhls Triaden-Nolgård-Skomakargränd 6,55  
16 Oskar Floding Muraren  6,45  
17 Hampus Johansson Camp Nova 6,35  
18 Stefhan Lindberg Camp Nova 6,10  
19 Jonathan Davidsson Grums dv 6,10  
20 Rasmus Ahlgren Grums dv 6,00  
21 Kim Magnusson Muraren  5,93  
22 Daniel Olofsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 5,80  
23 Manuel Guerrero Torsby 5,72  
24 Margus Vibou Torsby 5,72  
25 Filip Larsson Dv Arenan 5,65  
26 Stefan Hallgren Hannemo-Grön Arena Kil 5,60  
27 Markus Hedlund Viken-Kneget-Annelund-Udden 5,60  
28 Daniel Kihlman Viken-Kneget-Annelund-Udden 5,60  
29 Viktor Aronsson Camp Nova 5,40  
30 Roy Spångberg Grums dv 5,30  
31 Anton Pettersson  Hästskon Dv  5,30  
32 Christoffer Skåån Grums dv 5,20  
33 Pontus Falk Björkdungen 5,10  
34 Daniel Gustafsson Muraren  5,05  
35 Per Olsson Ålgen/Stinsen 5,00  
36 Jonas Hard x 4,83  
37 Robin Andersson Camp Nova 4,80  
38 Pär Karlsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,80  
39 Sören Johansson Torsby 4,77  
40 Lennart Mossfelt Björkdungen 4,60  
41 Henrik Larsson Björkdungen 4,45  
42 Jari Savinainen Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,40  
43 Björn Westmark Extern dv 4,30  
44 Bert-Ove Nilsson  Hästskon Dv  4,30  
45 Niklas Mollén Hedvägens dv 4,10  
46 Jan-Erik Hallström Torsby 4,05  
47 Sören Johansson Grums dv 4,00  
48 Martin Granberg Ventilgatan-Paketeringen-Macken 4,00  
49 Rikard Johansson Ravinen Kil 3,80  
50 Timmy Olausson Muraren  3,73  
51 Anders Nyberg KulaTorpet 3,72  
52 Andreas Frykholm Camp Nova 3,65  
53 Sven Arvidsson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 3,50  
54 Fredrik Lifält Ålgen/Stinsen 3,40  
55 Jan Andersson Muraren  3,33  
56 Emil Edvardsson Ventilen-Ateljén 3,30  
57 Ulf Schmith Gylleniusgatan  3,30  
58 Erling Sonesson Björkdungen 3,30  
59 Robin Karlsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 3,25  
60 Lars Skoglund Torsby 3,23  
61 Andreas Hermansson Ventilgatan-Paketeringen-Macken 3,20  
62 Christian Johansson Viken-Kneget-Annelund-Udden 3,10  
63 Roger Berg Grums dv 3,00  
64 Ulf Karlsson Muraren  3,00  
65 Kjell-Ove Larsson Ålgen/Stinsen 3,00  
66 Stefan Alm Ravinen Kil 2,90  
67 Karl-Henrik Augustsson Grums dv 2,90  
68 Stefan Karlsson Odlingsberg dv 2,83  
69 Magnus Löfgren Dv Klara 2,80  
70 Anders Boberg Ventilen-Ateljén 2,80  
71 Jan Svensson Björkdungen 2,70  
72 Benny Karlsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 2,70  
73 Per Engelbrekt Triaden-Nolgård-Skomakargränd 2,60  
74 Tomas Hedman Torsby 2,57  
75 Göran Olsson Björkdungen 2,55  
76 Ulf Pålsson Park och miljö 2,50  
77 Johnny Olsen Värngatans dv 2,50  
78 Daniel Hermansson Värngatans dv 2,50  
79 Bo Bengtsson  Hästskon Dv  2,30  
80 Patrik Dhalman Dv Klara 2,30  
81 Lennart Svensson Björkdungen 2,20  
82 Simon Lundin Karlstad 1,90  
83 Per-Göran Magnusson Muraren  1,90  
84 David Nilsson Muraren  1,80  
85 Alexander Nilsson Park och miljö 1,70  
86 Torgny Svensson Dv Klara 1,63  
87 Rikard Boren  Viken-Kneget-Annelund-Udden 1,53  
88 Per Söderberg Muraren  1,38  
89 Anders Karlsson Grön Arena/Hagen 1,20  
90 Pelle Samuelsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,90  
91 Krister Skan Camp Nova 0,80  
92 Kennet Johansson Björkdungen 0,80  
93 Jan-Erik Persson Björkdungen 0,80  
94 Johan Fallbäcken Hedvägens dv 0,72  
95 Janne Abelsson Torsby 0,70  
96 Gert-Ove Lundgren Dv Klara 0,30  
         
  HERRAR RULLSTOL      
1 Daniel Enkvist Camp Nova 17,50  
2 Gabriel Karlsson Ravinen Kil 19,53  
3 Björn Carlsson Ålgen/Stinsen 24,16  
4 Per Holmberg Ventilen-Ateljén 1.14,91  
5 Per Eklund Camp Nova 4.48,23  
         
  HERRAR ELRULLSTOL      
1 Per Thoren Muraren  0,25  
2 Pär Svensson Dv Klara 0,33  
3 Per Holmberg Ventilen-Ateljén 2,34  
         
  DAMER 60 M HEAT 1    
1 Therese Gustafsson Camp Nova 11,94 Final
2 Reneè Burman Viken-Kneget-Annelund-Udden 12,25  
3 Hannah Vilén Camp Nova 15,37  
4 Jenny Nyström Ventilen-Ateljén 17,81  
5 Elinor Svensson Viken-Kneget-Annelund-Udden 23,04  
         
  DAMER 60 M HEAT 2    
1 Emma Andersson Cafe tekniska 12,09  
2 Linnea Sundell Triaden-Nolgård-Skomakargränd 12,64  
3 Petra Karlsson Camp Nova 12,81  
         
  DAMER 60 M HEAT 3    
1 Sandra Bergström Camp Nova 11,44 Final
2 Erika Sande Camp Nova 12,66  
3 Lisa Carlström Odlingsberg dv 18,91  
4 Ida Eriksson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 22,41  
         
  DAMER 60 M HEAT 4    
1 Emma Falk Wassberg Hannemo-Grön Arena Kil 12,41  
2 Birgitta Corbell Ventilen-Ateljén 20,45  
3 Ellen Jansson Gylleniusgatan  35,39  
         
  DAMER 60 M HEAT 5    
1 Jeanette Andersen Muraren  13,63  
2 Hanna Nygren Triaden-Nolgård-Skomakargränd 17,01  
3 Viktoria Nordström Triaden-Nolgård-Skomakargränd 19,10  
4 Charlotte Borgert Ventilen-Ateljén 26,02  
5 Ann-Kristin Nilsson Dv Klara 48,45  
         
  DAMER 60 M HEAT 6    
1 Louise Söderlind Ventilgatan-Paketeringen-Macken 13,66  
2 Louise Malgerud Cafe tekniska 15,81  
3 Therese Olsson Grön Arena/Hagen 19,01  
4 Anne Liljedahl Ålgen/Stinsen 24,24  
         
  DAMER 60 M HEAT 7    
1 Cynthia Li Dv ICA Maxi 11,05 Final
2 Annika Ryberg Triaden-Nolgård-Skomakargränd 15,25  
3 Louise Röjeskog Torsby 16,13  
4 Sofia Viljanen Viken-Kneget-Annelund-Udden 19,53  
5 Camilla Lindberg Viken-Kneget-Annelund-Udden 26,47  
         
  DAMER 60 M HEAT 8    
1 Elin Carlsson Dv ICA Maxi 11,50 Final
2 Victoria Johansson Camp Nova 11,53 Final
3 Sara Ek Ålgen/Stinsen 13,00  
         
  DAMER 60 M HEAT 9    
1 Jenny Aronsson Camp Nova 11,96  
2 Lisa Adolfsson Ålgen/Stinsen 12,50  
3 Therese Björling Dv Arenan 13,50  
4 Emilia Nilsson-Hallqvist Odlingsberg dv 27,08  
         
  DAMER 60 M FINAL    
1 Sandra Bergström Camp Nova 10,50  
2 Cynthia Li Dv ICA Maxi 10,69  
3 Victoria Johansson Camp Nova 11,16  
4 Elin Carlsson Dv ICA Maxi 11,41  
5 Therese Gustafsson Camp Nova 12,38  
         
  DAMER HÖJD      
1 Therese Gustafsson Camp Nova 1,05  
2 Malin Gustavsson Extern dv 1,00  
3 Victoria Johansson Camp Nova 0,80  
4 Sandra Karlsson Värngatans dv 0,00  
         
  DAMER LÄNGD      
1 Elin Carlsson Dv ICA Maxi 2,70  
2 Emma Andersson Cafe tekniska 2,50 2.40
3 Anna-Lena Nilsson Muraren  2,50 2.35
4 Petra Karlsson Camp Nova 2,29  
5 Linnea Sundell Triaden-Nolgård-Skomakargränd 2,22  
6 Malin Gustavsson Extern dv 2,20  
7 Erika Sande Camp Nova 2,10  
8 Lisa Wallenius Ravinen Kil 1,70  
9 Louise Malgerud Cafe tekniska 1,60  
10 Ida Ström Viken-Kneget-Annelund-Udden 1,60  
11 Elin Jönsson Extern dv 1,55  
12 Anna Blomqvist Cafe tekniska 1,50  
13 Britt Axelsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,30  
14 Hawo Aden Viken-Kneget-Annelund-Udden 1,30  
15 Hannah Vilén Camp Nova 1,21  
16 Hanna Nygren Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,15  
17 Ylva Sundholm Ravinen Kil 1,15  
18 Annika Ryberg Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,10  
19 Viktoria Nordström Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,00  
20 Camilla Lindberg Viken-Kneget-Annelund-Udden 0,90  
21 Sandra Johansson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,85  
22 Emilia Nilsson-Hallqvist Odlingsberg dv 0,80  
23 Karin Jonsson Cafe tekniska 0,78  
24 Mirja Ekholm Muraren  0,70  
25 Jenny Nyström Ventilen-Ateljén 0,65  
26 Marie Larsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,62  
27 Ninni Blomkvist Ventilen-Ateljén 0,54  
28 Lena Åberg Muraren  0,54  
29 Vlora Haziri Gylleniusgatan  0,53  
30 Elin Sundbäck Muraren  0,50  
31 Erika Larssson Camp Nova 0,45  
32 Sara Larsson Värngatans dv 0,40  
         
  DAMER KULA      
1 Sandra Bergström Camp Nova 8,90  
2 Anna-Lena Nilsson Muraren  6,30  
3 Petra Olsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 6,20  
4 Rebecca Tedfeldt-Jonsson D.V Hjälpmedel 5,90  
5 Ida Ström Viken-Kneget-Annelund-Udden 5,60  
6 Johanna Katvala Grums dv 5,50  
7 Märit Otternäs Viken-Kneget-Annelund-Udden 5,20  
8 Nina Olsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 5,10  
9 Susanne Björn Grums dv 5,00  
10 Elin Jönsson Extern dv 4,80  
11 Cynthia Li Dv ICA Maxi 4,70  
12 Reneè Burman Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,70  
13 Jeanette Andersen Muraren  4,60  
14 Anna Blomqvist Cafe tekniska 4,50  
15 Jessica Nylander Ventilen-Ateljén 4,40  
16 Linn Widstrand Grums dv 4,30  
17 Anna-Maria Olsson Torsby 4,20  
18 Sandra Karlsson Värngatans dv 4,20  
19 Britt Axelsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 4,10  
20 Lisa Carlström Odlingsberg dv 4,10  
21 Ros-Marie Madison Viken-Kneget-Annelund-Udden 4,10  
22 Hanna Axelsson Björkdungen 3,90  
23 Theresia Robertsson Björkdungen 3,90  
24 Elinor Svensson Viken-Kneget-Annelund-Udden 3,80  
25 Karin Jonsson Cafe tekniska 3,70  
26 Mirja Ekholm Muraren  3,60  
27 Lisa Wallenius Ravinen Kil 3,50  
28 Anne Liljedahl Ålgen/Stinsen 3,50  
29 Christina Grenegård Ventilen-Ateljén 3,40  
30 Susanne Karlsson Karlstad 3,40  
31 Therese Björling Dv Arenan 3,10  
32 Anita Olsson Ålgen/Stinsen 2,90  
33 Ylva Sundholm Ravinen Kil 2,80  
34 Julia Haglund Torsby 2,80  
35 Camilla Skoglund Grön Arena/Hagen 2,70  
36 Erika Larssson Camp Nova 2,61  
37 Zenita Grubb Grums dv 2,60  
38 Anna Emanuelsson Ravinen Kil 2,60  
39 Ann-Marie Henriksson Viken-Kneget-Annelund-Udden 2,40  
40 Birgitta Corbell Ventilen-Ateljén 2,20  
41 Sofia Viljanen Viken-Kneget-Annelund-Udden 2,20  
42 Charlotte Borgert Ventilen-Ateljén 2,00  
43 Sandra Johansson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 2,00  
44 Linda Dahlström Grums dv 2,00  
45 Elin Modén Hedvägens dv 2,00  
46 Anna Petersson Gylleniusgatan  1,90  
47 Ulrika Janäng Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,90  
48 Ellen Jansson Gylleniusgatan  1,80  
49 Helen Karlsson Torsby 1,80  
50 Viktoria Rehn Grums dv 1,70  
51 Malin Johannson Gylleniusgatan  1,60  
52 Ninni Blomkvist Ventilen-Ateljén 1,50  
53 Lena Åberg Muraren  1,50  
54 Britt-Marie Jörgensen Ålgen/Stinsen 1,50  
55 Carola Eriksson Ventilen-Ateljén 1,40  
56 Therese Olsson Grön Arena/Hagen 1,40  
57 Amanda F Lindberg Ventilen-Ateljén 1,40  
58 Lola Nilsson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,40  
59 Anna Borgman Ravinen Kil 1,40  
60 Ann-Kristin Nilsson Dv Klara 1,30  
61 Elin Sundbäck Muraren  1,20  
62 Lill Arvidsson Viken-Kneget-Annelund-Udden 1,10  
63 Marie Eriksson Camp Nova 1,08  
64 Jennie Andersson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 1,00  
65 Vlora Haziri Gylleniusgatan  0,90  
66 Sofie Åberg Grums dv 0,45  
         
  DAMER RULLSTOL      
1 Julia Qvist Viken-Kneget-Annelund-Udden 17,00  
2 Helena Johansson Dv Klara 17,38  
3 Nicola Andersson Viken-Kneget-Annelund-Udden 21,22  
4 Sofia Johansson Viken-Kneget-Annelund-Udden 23,20  
         
  DAMER ELRULLSTOL      
1 Ulrika Janäng Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,15  
2 Jennie Andersson Triaden-Nolgård-Skomakargränd 0,51  
3 Rosita Danielsson Ålgen/Stinsen 2,25  
4 Solveig Frank Grums dv 4,59  
         
  STAFETT 3x200 M      
1 Ålgen/Stinsen   1.49,78  
2 Dv Klara   2.02,50  
3 Muraren 1   2.20,06  
4 Torsby   2.22,34  
5 Camp Nova   2.25,28  
6 Muraren 2   2.28,45  
7 Hannemo-Grön Arena Kil   3.28,78  
Skribent: Jan Thorin
Epost: Adressen Gömd

Huvudsponsor

Parasport Värmland

frosunda omsorg_logo_CMYK (002)

Samarbetspartner

 Följ oss på facebook

 

Sponsorer

Huvudsponsorer

folksam
ica
ATG

Sponsorer

adressandring
Jysk
KONE_webb
SKF

Officiella leverantörer

Scandichemma
GrandTravelGroup

Andra kanaler

Facebook ch-twitter
Youtube Instagram

Postadress:
Värmlands Parasportförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764773
Fax: 0104764799
E-post: This is a mailto link

Se all info