Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2019


STÅNGÅLOPPET 2019


En månad senare än vanligt men ändå sommarväder präglade årets Stångåarrangemang där många goda prestationer visades upp av deltagarna på de tre distanser som erbjöds. Bara glada miner kunde dessutom skådas i målområdet och vid de prova - på aktiviteter som erbjöds av distriktets paraföreningar. BRA JOBBAT ALLA!


22 september 

10 km


NAMN                                              Tid:min/s

Claes Zounant                                      38,15
Pierre Lindqvist                                  40,09
Björn Samuelsson                                50,45
Christer Helander                                66,01
Sven-Olof Ekstam                                107,2
Ola Öberg Garemark                          112,23


 5 km


NAMN                                             Tid: Min/s

Louise Svensson                                30.24
Alex Svensson                                   30.24
Marina Karlsson                              30.27
Mike Angana                                    34.23
Mattias Täck                                     35.57
Rikard Mohlin                                  37.57
Daniel Svensson                                37.57
Helge Randow                                  39.14
Helene Forsén                                  40.22
Cecila Arteshed                                42.10
Angelica Eriksson                            47.31
Jörgen Olsson                                   50.42
Bettan Berggren                               53.07
Lynn Holm                                       53.08
Björn Anderzén Rodenkirchen      53.44
Annette Nilsson                                55.15
Mats Anderzén                                55.19
Eva Anderzén                                  55.19
Anita Rodenkirchen                        55.26
Disa Ringqvist                                 55.26
Adam Kardell                                  55.38
Rasmus Kjällander                         56.01
PO Dahlqvist                                   56.05
Åsa Andersson                                61.33
Susanna Kellgren Lundgren         62.00

Stefan Lundberg                            62.00

Tuva Svensson                                62.32
Åsa Wennergren                            62.44
Johan Karlsson                              65.22
David Bergbom                              65.57
Ingela Wastesson                            67.20


 2 km


NAMN                                        Tid:min/s

Albin Steltz                                    14.33
Fredrik Wetterklint                       15.16
Peter Ånell                                     18.16
Daria Dejdliko                               18.16
Carl-Axel Carlsson                       19.22
Sabina Carlsson                            19.52
Elias Carlsson                               19.52
Krister Eriksson                           20.47
Martin Randow                            22.29
Lars Lindström                            22.29
Axel Karlsson                               23.33
Marielle Danielsson                     25.18
Maria Brandt                               25.18
Patric Helmfrid                            26.54
Stefan Eriksson                            27.01
Ylva Sandelius                             30.29
Yvonne Karlsson                          32.20
Charlotte Wessman                     32.20
Ida Gunnarsson                           32.23
Mattias Sandström                      32.23
Josefin Andersson                       32.32
Wiggo Täck                                 35.59
Andreas Sandberg                      35.59
Sofie Bergström                          36.04
Karin Rehn                                 36.42
Malin Tunros                              53.33
Kicki Johansson                         53.42
Jessica Hagesund                       53.44

Lise-Lott Gustavsson                 54.18
Rebecca Hägg                             62.44

 

Uppdaterad: 26 SEP 2019 12:27 Skribent: Carl Lord
Epost: Adressen Gömd
 

Guldpartners

21
Assistansbolagets erbjudande tål att jämföras med andras
Lejonfastigheter_RGB_stor

 

Optiker Almå

Ottobock
Permobil
Stångåstaden

Viktors


 

Sponsorer

Huvudsponsorer

folksam
ica
ATG

Sponsorer

adressandring
Jysk
KONE_webb
SKF

Officiella leverantörer

Scandichemma
GrandTravelGroup

Andra kanaler

Facebookch-twitter
Youtube Instagram

Postadress:
Östergötlands Parasportförbund
Västra vägen 32
582 28 Linköping

Kontakt:
Tel: 013104480
E-post: This is a mailto link

Se all info